Geliniai nagai: Ar UV lempa tikrai saugi?

Sunku įsivaizduoti gyvenimą prieš gelinį manikiūrą, ar ne? Neišdžiūsta, blizga ir išlieka dvi savaites – tai svajonės apie nagus, ypač toms, kurios ruošiasi ištarti „taip” ir nori, kad nagai nesuskilinėtų.

Šis klausimas ginčijamas ir diskutuojamas beveik nuo pat gelinio manikiūro išradimo: Ar tikrai turėtumėte dėti rankas po UV lempomis ? Kadangi visur sklando karštos nuomonės, nusprendėme paklausti Niujorke dirbančių gydytojų dermatologų medicinos daktaro Joshua Zeichnerio ir medicinos daktarės Shari Marchbein nuomonės.

nagai

UV spindulių keliami rūpesčiai

Priešlaikinis senėjimas

Atliekant daugumą profesionalių gelinio manikiūro procedūrų, lakas turi būti džiovinamas ir kietinamas po specialia ultravioletine lempa. Kaip galima numanyti, tokios šviesos poveikis nėra pats sveikiausias dalykas pasaulyje. Zeichner aiškina: „Per didelis ultravioletinių spindulių poveikis, net ir naudojant nagų lako džiovintuvą, gali padidinti veikiamos odos priešlaikinio senėjimo riziką.” Be to, rankų oda yra plonesnė nei kitų kūno dalių, greičiau prarandanti elastingumą ir daug greičiau rodanti amžių.

Odos vėžys

Pasak Marchbein, iš tiesų yra buvę keletas pranešimų apie odos vėžį, visų pirma bazalinių ląstelių odos vėžį, atsiradusį ant rankų dėl tokio manikiūro. „Galiausiai nežinoma, ką ilgalaikėje perspektyvoje padarys kartotinis nedidelio kiekio UV spindulių poveikis kas dvi savaites [įprastas laikas tarp manikiūrų]”, – sako ji.

Silpni nagai

Deja, Marchbein sako, kad gelinis manikiūras ne tik gali pažeisti rankų odą, nagus ir odeles, bet ir susilpninti nagus – panašiai kaip dirbtiniai ir akriliniai nagai. Todėl ji aiškina: „Aš pageidauju, kad gelinis manikiūras būtų daromas tik ypatinga proga, pavyzdžiui, keliaujant ilgesniam laikui arba per vestuves. Likusią metų dalį – įprastas manikiūras.”

Kaip apsaugoti nagus nuo UV spindulių

Abu gydytojai pataria, kad apsauga nuo saulės ir pirštinės be pirštų gali padėti sumažinti bet kokią riziką. Pasak Marchbein, jei jums būtina atlikti gelinę manikiūrą, galite apsisaugoti „prieš manikiūrą naudodami plataus spektro SPF 30+” ir „mūvėdami pirštines su UPF (ultravioletinių spindulių apsaugos faktorius), kurių pirštų galiukai nukirpti”.

Alternatyva – Klasikinis nagų lakas

Gerai, senas nagų lakas gal ir nėra pats įdomiausias variantas, bet klasika yra klasika ne veltui. Ir jei kas nors nagų srityje atlaikė laiko išbandymą, tai išbandytas ir patikimas lakas. Tačiau jų formulės ne tik nestovi vietoje – daugelis prekių ženklų ne tik pašalino toksiškas sudedamąsias dalis, bet ir pridėjo odą puoselėjančių maistinių medžiagų, kad nagai būtų sveikesni nei anksčiau. Nors šis lakas nėra pats ilgaamžiškiausias ir, žinoma, reikia šiek tiek laiko jam išdžiūti, manome, kad tai nedidelė kaina už stiprius ir puoselėjamus nagus.