Kas yra Mercedes Parktronikai

„Mercedes” „Parktronic” sistema yra markės automobilių statymo paketo, kuriuo siekiama, kad manevravimas būtų mažiau įtemptas, dalis. Kai kuriuose modeliuose ši sistema yra standartinė, o kituose modeliuose ją galima įsigyti už papildomą mokestį. Kaip ir tradiciniai parkavimo jutikliai, „Parktronic” paketo aspektas įspėja vairuotoją apie kliūtis priešais ir už automobilio, tačiau ypač kai automobilis statomas lygiagrečiai.

Savavaldžiai automobiliai: viskas, ką reikia žinoti

„Parktronic”, kuri, nustatydama, ar automobilis gali tilpti į vietą, priklauso nuo priekiniame ir galiniame bamperyje esančių jutiklių, dabar dažnai derinama su „Active Parking Assist”, kuri valdo vairo mechanizmą, kad būtų lengviau parkuotis lygiagrečiai. Abi šios sistemos yra dabartinio „Mercedes” automobilių parkavimo paketo dalis, kurį taip pat sudaro atbulinės eigos kamera, turinti 180° arba 360° kameros vaizdą (priklausomai nuo modelio), ir rodyklės, prietaisų skydelyje rodančios laisvas vietas, atitinkančias automobilio dydį.

Kaip veikia „Parktronikai”?

Parktronikai – tai ir saugos, ir patogumo funkcija, padedanti rasti, pastatyti automobilį ir išvažiuoti iš ankštos lygiagrečios stovėjimo vietos. Pati „Parktronic” prietaisų skydelyje parodo teisingas vairo padėtis, kad galėtumėte greitai ir lengvai prisiparkuoti vienu bandymu, taip padėdama išvengti galimai nepatogių parkavimo manevrų, kurie dažnai „švenčiami” „YouTube”!

Parktronikai pagrįsta išbandyta ir patikrinta parkavimo jutiklių technologija – šeši ultragarso jutikliai automobilio priekyje ir keturi – gale. Šie jutikliai per prietaisų skydelį skleidžia garsinius ir vaizdinius signalus, įspėjančius vairuotoją apie pėsčiuosius ar kliūtis. Nors ši sistema yra labai naudinga, ja niekada nereikėtų pasikliauti; kaip ir įprasti parkavimo jutikliai, ši sistema yra pagalbinė vairuotojo priemonė, skirta palengvinti parkavimą; ji nėra patikima ir kai kurių kliūčių jutikliai gali neaptikti, todėl svarbu, kad manevruodami vis tiek būtumėte atidūs.

Kaip veikia aktyvioji stovėjimo pagalbos sistema?

„Active Parking Assist with Parktronic” yra savarankiškos „Parktronic” technologijos išplėtimas, kuris aktyviai ir savarankiškai valdo vairą, kai parkuojatės, o ne tik duoda nurodymus. Vis dėlto vairuotojas vis dar gali valdyti akceleratoriaus ir stabdžių pedalus bei pavaras. Naujuose „Mercedes” automobiliuose paprastai montuojamos abi technologijos, tačiau aktyviąją parkavimo pagalbą galima bet kada išjungti paspaudus prietaisų skydelyje esantį „Parktronic” mygtuką.

Kaip naudotis „Parktronikais ir „Active Parking Assist”?

Pasirinkus „Parktronic” funkciją, „Active Parking Assist” sistema gali ieškoti lygiagrečios stovėjimo vietos, kuri būtų pakankamai didelė jūsų automobiliui, ir, radusi tinkamą vietą, pradės parkavimo procesą. Kaip vairuotojas, gavęs raginimą, turėsite įjungti atbulinės eigos pavarą – tuomet įsijungs galinio vaizdo kamera. Aktyvioji parkavimo pagalbinė sistema ir „Parktronic” veikia vienu metu: pirmoji kontroliuoja vairo mechanizmą, o antroji įspėja apie kliūtis, kad prireikus galėtumėte stabdyti ir greitėti.