Vejos laistymo sistemos

Veją būtina laistyti, nes be reguliaraus lietaus, pakeičiančio drėgmę, kurią žolė ima iš dirvožemio, žolė pradės nykti. Žolė be lietaus gali ištverti porą savaičių, bet po šio laikotarpio pastebėsite streso požymių. Žolė gali pasidaryti sidabriškai mėlyna, o velėna atrodys plokščia, nes žolė nuvysta ir praranda savo natūralų spyruokliuojantį pobūdį.

Kad išvengtumėte šių problemų, štai ką daryti…

Nupurkškite paviršių
Jei veja išpuvusi, vanduo bus linkęs bėgti paviršiumi, o ne įsigerti į dirvožemį. Kad taip nenutiktų, visą paviršių pabadykite sodo šakėmis. Naujos vejos turėtų būti aeruojamos dažniau, nes jų šaknų sistema dar nesubrendusi, o aeravimas padeda jai vystytis ir augti. Rekomenduojame aeruoti veją dukart per metus, jei tai nauja, nesusiformavusi veja.

Veją svarbu aeruoti atsižvelgiant į dirvožemio tipą, pavyzdžiui, kietą ar molingą dirvožemį turinčią veją reikėtų aeruoti kartą per metus, nes į jos šaknis sunkiau patenka oras ir vanduo. Visų kitų tipų dirvožemį ir veją reikėtų aeruoti ne rečiau kaip kas trejus metus, bet dažniau, jei žolė atrodo nesveika arba prastai auga.

Kaip laistyti veją

Žarnų vamzdžių draudimai riboja laistymo galimybes, net jei neturite apskaitos prietaisų. Laikykitės įstatymų, nes baudos gali būti didelės. Išradingi sodininkai turi vandens talpyklas lietaus vandeniui kaupti ir naudoja vonios vandenį bei kitus nuotekų šaltinius vejai laistyti, kad ji atrodytų vešli ir žalia.

Kruopščiai laistykite
Per sausrą veją laistykite kruopščiai kartą per savaitę, o ne kasdien lengvai palaistykite. Laistykite vėsiu paros metu, vėlai vakare arba anksti ryte. Paprastas būdas užtikrinti, kad didesnės vejos būtų kruopščiai palaistytos, – naudoti laistymo sistemą.

Maistingųjų medžiagų pridėjimas laistant
EverGreen skystų ir tirpių vejos priežiūros produktų, kurie maitina, naikina piktžoles ir samanas, galima įpilti į laistytuvą ir naudoti tuo pačiu metu, kai laistote veją. Kadangi jie praskiedžiami vandeniu, „EverGreen” vejos maisto medžiagos greitai pradeda veikti. Pavyzdžiui, kai oras palankus ir dirva drėgna, EverGreen Complete Soluble žolė taps sodresnė ir žalesnė jau kitą dieną po panaudojimo.